E4809-045-235-A by Okuma
Rated 4.7 stars (4 reviews)
Get a Quote for  E4809-045-235-A
Request a quote or call us now at 1-919-443-0207 !
In-Stock, Ships 3-5 Days
Warranty
Series E4809 CNC Boards by Okuma
Technical Specifications
Board label
SCSI CARD
Dimensions
Standard to product family
Efficiency
Up to 90%
Elevation
Up to 2000 m above sea level
Form Factor
Plug-in Module
Input Voltage
48 VDC
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
0 to 50°C
Output Current
35 A
Output Power
175 W
Output Voltage
5 VDC
Part Number
A911-2912
Power supply
5V DC
Protections
Overcurrent, Overvoltage, Overtemperature
Vibration tolerance
Up to 0.5G at 10 to 55 Hz frequency