BL-MH51E-20T by Okuma
Rated 4.7 stars (6 reviews)
Get a Quote for  BL-MH51E-20T
Warranty
Series BL Servo Motors by Okuma
Technical Specifications
Cooling Type
Air cooled
Duty Cycle
Continuous
Frame Size
Industrial standard mounting
Inertia
Low rotor inertia
Model Series
BL-MH Series
Motor Type
AC Servomotor
Overload Capacity
150%
Protection Class
IP54
Rated Current
35 A
Rated Power
20 kW
Rated Speed
3000 RPM
Rated Torque
150 Nm
Rated Voltage
380 V AC