BL-MH301E-20SB by Okuma
Rated 4.1 stars (13 reviews)
Get a Quote for  BL-MH301E-20SB
Warranty
Series BL Servo Motors by Okuma
Technical Specifications
Ambient Humidity
Up to 95% non-condensing
Control Voltage
24V DC
Dimensions
250 mm x 150 mm x 300 mm
Efficiency
92%
Frequency
50/60 Hz
Installation Type
Panel Mount
Ip Rating
IP20
Operating Temperature
-20 degrees C to 60 degrees C
Output Power
20 kW
Power Factor
0.85
Rated Current
20A
Rated Voltage
380V ~10%