BL-MC75J-20TB by Okuma
Rated 4.9 stars (18 reviews)
Get a Quote for  BL-MC75J-20TB
Warranty
Series BL Servo Motors by Okuma
Technical Specifications
Coating
Prime black coat
Forward Current
20 mA
Forward Voltage
2.1 V
Lead Spacing
2.54 mm
Luminous Intensity
40 mcd
Manufacturer
Okuma
Maximum permissible humidity
0.95
Mounting Type
PCB Mount
Operating Temperature
-30°C to 85°C
Outdoor operation
Not allowed
Rohs Compliance
Yes
Storage Temperature
-40°C to 100°C