AKD-P02407-NBEC-0000 by Kollmorgen
Rated 4.8 stars (18 reviews)
Get a Quote for  AKD-P02407-NBEC-0000
Request a quote or call us now at 1-919-443-0207 !
In-Stock, Ships 1-2 Days
Technical Specifications
Control Logic, Supply Voltage
24 V
Protection class
IP20
Weight
11.7Kg
Rated Supply Voltage
3 x 240 V to 480 V
Rated Supply Input frequency
50 Hz to 400 Hz
Rated input power for S1 Operation
15.2kVA
Continuous Output Current
24Arms
Thermal Dessipation at rated current
237 W