AKD-M02406-11CEC-0000 by Kollmorgen
Get a Quote for  AKD-M02406-11CEC-0000
Request a quote or call us now at 1-919-443-0207 !
Available, Ships in 1-2 weeks
Technical Specifications
Voltage Rating
120/240 VAC
Continuous Output Current at 240 V
12 Arms
Continuous Output Current at 120 V
24 Arms
Drive Version
Motion Control
Connectivity Option
EtherCAT
Rated Supply Voltage
3x240 V
Rated DC Bus Link Voltage
170 to 340 V
Rated Supply Input Frequency
50 Hz to 400 Hz